
Under hösten 2017 är vårt hus tyvärr inte ledigt för uthyrning. Varmt välkommen åter.
Under de höga bokträd högt belägen på tomten ligger det gamla Brygghuset. Huset är nyligen renoverad till ett mysigt kryp-in, där du/ni kan komma undan storstadens fart och fläkt och få bo på landet en stund. Utanför går hästarna och betar. Du sitter på trappen och njuter av kvällskaffet med utsikt till skogen, berget och Öresund.
Huset har fullt utrustad kök med egen utgång till eget gräsareal med utemöblar. På nedanvåning finns utöver entre och kök ett separat sovrum med dubbelsäng och badrum med dusch och tvättmaskin.
Allrum med bäddsoffa och två enkelsängar på ovanvåning. Tv med boxerpaket. Även från ovanvåningen har huset utsikt till hav och skog.
Huset kan hyras per dag eller vecka, med eller utan ridning. Vill du vandra, cykla, dyka, spela golf – så finns det möjligheter. Och vill ni komma ett gäng och boka hästarna för flera turer över en helg – så går det med.
Varmt välkommen till oss. Kontakta oss för mer information


Hej!
Vi är några stycken som eventuellt är intresserade av boende samt ridning en helg framöver. Finns det ledigt under påskhelgen och har ni någon deal om man är intresserad av flera turer?
Tack!
Mvh Johanna
Hej Johanna.
Går jättebra att komma och rida i påsken – finns både hus och hästar till er. maila för prisinfo.
varmt välkommen åter
HEj,
Jag skulle vilja ta mina 2 barnbarn på en övernattning med ridning en helg i januari/februari. Är detta möjligt? Vad kostar detta? hur pass mycket ridvana behöver man?
Tacksam för svar
Birgitta
Hej.
Vi rider inte turer i januari, då hästarna vilar. Men i februari kan vi boka upp en helg med boende och ridning. Kontakta oss gärna på mejlen.
Välkomna
Vad kostar boendet för en natt? // Filip
Hej Filip.
Boendet i huset kostar 350kr per person exkl lakan/handduk.
Välkommen åter.
God Jul 🙂
Hej Kristine vi ville gerne høre om vi må komme og bo og ride 18-20 september ☺️??????? det skal være almas fødselsdagsgave
2 riddere
1 boglæser
Hej Martin. Det jeg har den weekend er pladser på Mölletur den 20 sept kl 12-16. Kan det väre af interesse?
Hvor övet rytter er I?
Alder på barnet?
Velkommen tilbage, skriv gerne på mailen under kontakt.
Mvh Kristine
Hej!
Är det ledigt i huset den 16-17 okt?
Vad kostar det för boende och ridning?
Med vänlig hälsning, Erica
hej Erica.
Tyvärr är huset redan uthyrd.
Ridturer har vi på helgen, två platser kvar på fikatur den 17 okt kl 13-15.30 med lugn/medel tempo.
välkommen åter. Maila gärna via hemsidan.
Hej! Jag och min dotter är intresserade av en övernattning och två turer. Hur mycket skulle det kosta?
Hej Elin.
Övernattning kostar 450kr per per/övernattning. Priset på turen beror på vilken tur det är.
Kolla under turridining, där ser vad de olika erbjuder.Priset
600kr/750kr/1150kr
Varmt välkommen